Košice zničili Poprad. A sú v ôsmom finále v rade

24.03.2015, 18:49

Hokejisti úradujúceho slovenského šampióna HC Košice zvíťazili v piatom semifinálovom zápase play off Tipsport extraligy nad HK Poprad 3:2, keď o ich víťazstve rozhodol minútu pred koncom duelu Marek Bartánus. Sériu hranú na štyri víťazné stretnutia ovládli v pomere 4:1 a postúpili do ôsmeho finále v rade, celkovo pätnásteho.

Ich finálovým súperom bude jeden z dvoch tímov HK Nitra - HC'05 Bystrica, kde je semifinálová séria po štyroch dueloch zatiaľ nerozhodná 2:2.

Domáci hokejisti začali vlažne a už v úvodnej minúte Kroták preveril pozornosť Hyláka. V 6. minúte nechali Košičania voľného Paukovčeka a ten nikým nekrytý otvoril skóre duelu - 0:1. "Oceliari" sa nevedeli presadiť cez kompaktnú popradskú defenzívu, ktorá narúšala košickú rozohrávku už v strednom pásme. Poprad si v ďalšom priebehu vytvoril ďalšie šance, keď v 14. minúte Matis trafil vonkajšiu konštrukciu košickej bránky. Už o minútu neskôr nebezpečne pálil Hvila, stav sa však nezmenil. Tri minúty pred koncom prvej tretiny sa Matis uvoľnil cez brániaceho hráča, zadovkou našiel voľného Krotáka a ten sa nepomýlil - 0:2.

Košice vstúpili do druhej dvadsaťminútovky aktívne a už v 23. minúte pálil spomedzi kruhov Suja, Kostúr spoľahlivo zasiahol. Vzápätí hrali presilovú hru 5 proti 4, no najväčšiu šancu mal v 24. minúte hosťujúci Kroták, Hylák aj so šťastím vytlačil puk mimo bránku. V polovici stretnutia košická prvá formácia zatvorila Popradčanov v ich obrannom pásme, ale ani najväčšia šanca Jenčíka po Bartošovej prihrávke neskončila gólom. V 32. minúte sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému Lapšanský s Bondrom, ale košický mladík, neprekonal Kostúra. Ešte v tej istej minúte sa dostal k zakončeniu Bartánus, no popradský brankár znova zasiahol. Hostia mohli zasadiť tretí úder v 39. minúte, Kroták a Suchý však neuspeli. Na opačnej strane po Spilarovej prihrávke opečiatkoval konštrukciu Kostúrovej bránky Jenčík.

Košická prvá formácia zatvorila svojho súpera aj na začiatku tretieho dejstva, ale Spilarova šanca zostala nevyužitá. Ujala sa až Štrbákova strela v 43. minúte, keď kapitán domácich napriahol od modrej čiary a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:2. Stav stretnutia potom vyrovnal v 46. minúte po peknom blafáku Spilar - 2:2. O šesť minút neskôr mohol strhnúť víťazstvo na popradskú stranu Paukovček, ale košický brankár podržal svoj tím. Rovnako aj v oslabení o jedného hráča v 53. minúte, keď sa pred ním ocitol osamotený Hvila. Víťazný presný zásah zaznamenal minútu pred koncom Bartánus, ktorý v páde upravil na 3:2.

HC Košice - HK Poprad 3:2 (0:2, 0:0, 3:0)

Góly: 43. Štrbák (Spilar), 46. Spilar (Bartoš, Philipp), 59. Bartánus (Cebák) - 6. Paukovček (Štrauch, Suchý), 17. Kroták (Matis, Fabian). Rozhodovali: D. Konc, Novák - Gajan, Smrek, vylúčení: 2:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 6098 divákov.

zostavy:

HC Košice: Hylák - Drgoň, Štrbák, Jánošík, Philipp, Cebák, Macejko, Šeda - Spilar, Bartoš, Jenčík - Kutálek, Hrnka, Sojčík - Bicek, Suja, Bartánus - Bondra, Chovan, Lapšanský

HK Poprad: Kostúr - Suchý, Kurali, Fabian, Dinda, Brejčák, Malina, Gáborčík, Makovský - Gríger, Paukovček, Bartečko - Matis, Takáč, Kroták - Hvila, Boltun, Rapáč - Štrauch, Štals, Toma

/konečný stav série: 4:1, do finále postúpili Košice/

01 - Modified: 2007-04-22 15:28:57 - Feat.: 0 - Title: Hantuchová po dráme prehrala, Češky už víťazkami
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-19 13:43:49 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky
19. apríl 2024 21:27