Hokejisti NemeckaTASR/AP

V dôležitom zápase našej skupiny uspeli Nemci. Tesne zdolali Dánov

12.05.2019, 18:45
Zverenci trénera Toniho Söderholma rozhodli v druhej tretine o víťazstve na svetovom šampionáte.

Hokejisti Nemecka zvíťazili v nedeľňajšom zápase A-skupiny na MS v Košiciach nad Dánskom 2:1. Do tabuľky si pripísali ďalšie tri body a so ziskom šiestich poskočili na druhé miesto pred Slovensko.

Zverenci trénera Toniho Söderholma rozhodli v druhej tretine, keď sa ujali dvojgólového vedenia po zásahoch Matthiasa Plachtu a Frederika Tiffelsa.

Dánom sa podarilo skorigovať výsledok v 51. minúte, keď sa presadil Mathias Bau Hansen.

Nemci sa po dni voľna stretnú v utorok o 20.15 hod. s Francúzskom. Dáni si o štyri hodiny skôr zmerajú sily s Veľkou Britániou.

A-skupina (Košice):
Dánsko - Nemecko 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Góly: 51. Bau Hansen (Meyer, O. Larsen) - 31. Plachta (Draisaitl, Eisenschmid), 40. Tiffels (Kahun, Mauer). Rozhodovali: Nikolic (Rak.), Romasko (Rus.) - McCrank (Kan.), Oliver (USA), vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5605 divákov.
Dánsko: Dahm - M. Lauridsen, O. Lauridsen, Lassen, Aabo Jensen, O. Larsen, N. Jensen, Bruggisser - Storm, Eller, N. Jensen - Madsen, Regin, Bödker - Bau Hansen, J. Jensen, Meyer - Poulsen, Jakobsen, Olesen
Nemecko: Niederberger - Holzer, M. Müller, Seider, Seidenberg, Nowak, Schopper, Reul - Eisenschmid, Draisaitl, Plachta - Mauer, Kahun, Tiffels - Pföderl, Hager, Ehliz - Bergmann, Fauser, Noebels

Po opatrnom úvode prišli prvé šance v 5. minúte pri vylúčení Bödkera. Bergmannovi sa podarilo prekonať Dahma, no rozhodca po zhliadnutí videa gól neuznal pre bránenie v hre brankárovi.

Aj v ďalších minútach sa hralo v nerovnovážnom stave, keď si postupne zahrali presilovku Dáni, Nemci, Dáni a opäť Nemci. Gól však už do konca prvej tretiny nepadol.

Aj v ďalšom priebehu pokračoval vyrovnaný a bojovný hokej s množstvom vylúčení. Využiť ich dokázali len Nemci, ktorí sa ujali vedenia v 31. minúte po presnej strele Plachtu z pravého kruhu. Ďalšiu početnú výhodu im pokazil Dahm, ktorý predviedol niekoľko výborných zákrokov po sebe.

V 40. minúte však už nestačil na Tiffelsov blafák - 0:2. Ani v treťom dejstve sa obraz hry nezmenil. Nemci sa sústredili na bránenie svojho náskoku, no často chybovali, z čoho pramenili veľké šance Dánska.

Jednu z nich využil v 51. minúte Bau Hansen, ktorý si potiahol puk spoza bránky a z veľkého uhla trafil pod brvno - 1:2. Nemci však už dokázali odolať záverečnému tlaku, prežili presilovku i powerplay Dánska a zaznamenali druhý triumf na turnaji.

Kompletný program MS v hokeji 2019 v Bratislave a v Košiciach

Pozrite sa, s kým budú hrať Slováci

Program skupiny A na MS v hokeji 2019

01 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 02 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák
menuLevel = 1, menuRoute = ms-v-hokeji-2019, menuAlias = ms-v-hokeji-2019, menuRouteLevel0 = ms-v-hokeji-2019, homepage = false
26. apríl 2024 00:16