StoryEditor

Meteorológovia varujú pred snehom a silným vetrom

03.02.2023, 08:22
Autor:
TASRTASR

Slovenský hydrometeorologický ústav upozorňuje na sneženie, silný vietor aj poľadovicu. Výstrahy platia pre väčšinu Slovenska.

V Žilinskom a Trenčianskom kraji a časti Prešovského kraja platia v piatok výstrahy pred snežením. V niektorých okresoch sa môžu tvoriť aj snehové jazyky a záveje. Meteorológovia upozorňujú aj na poľadovicu.

Na severe a západe územia Slovenska očakávajú silný vietor. Slovenský hydrometeorologický ústav o tom informoval na svojom webe.

Výstrahy prvého aj druhého stupňa pred snežením platia až do večerných hodín. Meteorológovia upozorňujú aj na tvorbu snehových jazykov a závejov v Žilinskom kraji a okresoch Ilava, Považská Bystrica, Púchov, Prievidza, Kežmarok, Poprad a Stará Ľubovňa.

Počas piatka treba rátať aj s poľadovicou. Vyskytnúť sa môže najmä v okresoch Nitrianskeho, Trenčianskeho, Trnavského a Žilinského kraja.

Pre Bratislavský, Trnavský a Nitriansky kraj platia popoludní až do ďalšieho dňa výstrahy druhého stupňa pred silným vetrom. Prvostupňovú výstrahu vydal SHMÚ pre viaceré okresy v Žilinskom a Trenčianskom kraji a Poprad. 

Silný vietor sa očakáva aj v horských oblastiach, najmä v Žilinskom a Trenčianskom kraji. Popoludní tam platia výstrahy prvého aj druhého stupňa.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
31. máj 2023 06:44