StoryEditor

Vlani podľa významnosti prevažovali poistné udalosti spôsobené požiarom

28.01.2023, 18:16
Autor:
TASRTASR

Okrem marcového požiaru v parkovacom dome v Bratislave na Drieňovej ulici, ktorý bol vo veľkom rozsahu a poistné udalosti zaznamenala aj uvedená poisťovňa, sa v uplynulom období z hľadiska významnosti objavovali aj ďalšie veľké poistné udalosti.

Poisťovňa Wüstenrot zaznamenala v uplynulom roku sériu ojedinelých poistných udalostí. Likvidovala prípad stretu cyklistu s medveďom, problémy s reklamáciami, nešťastný omyl policajta v práci a škody na majetku, ktoré z hľadiska významnosti spôsobil najmä požiar. Informovala o tom hovorkyňa poisťovne Wüstenrot Gabriela Holková.

Okrem marcového požiaru v parkovacom dome v Bratislave na Drieňovej ulici, ktorý bol vo veľkom rozsahu a poistné udalosti zaznamenala aj uvedená poisťovňa, sa v uplynulom období z hľadiska významnosti objavovali aj ďalšie veľké poistné udalosti.

"Keď sa pozrieme na rozsah škôd a významnosť poistných udalostí, evidujeme najmä poistné udalosti spôsobené požiarom," uviedla riaditeľka úseku oceňovania a likvidácie poisťovne Jana Kuchtová.

"Požiare rezonovali v poistení bývania aj havarijnom poistení," dodala. Poisťovňa zaznamenala viacero požiarov rodinných domov, vedľajších stavieb na pozemku, no aj bytov.

Okrem požiaru parkovacieho domu v Bratislave boli požiare spôsobené úmyselným zapríčinením tretej osoby, skratom v elektroinštaláciách alebo nabíjačkou od mobilu ponechanou v elektrickej sieti. "Nešťastný bol napríklad požiar bytu, ktorý spôsobil sám poistený, ktorý v dôsledku duševnej choroby pálil v umývadle rôzne predmety, až zbĺkla celá kuchyňa," spomenula Kuchtová.

Jednou z neobyčajných poistných udalostí bolo tento rok zrazenie sa cyklistu s medveďom. Pri poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone povolania poisťovňa zaznamenala zase prípad, keď si v rámci nácviku policajt pomýlil cvičnú zbraň s ostrou a postrelil kolegu.

V oblasti likvidácie právnej ochrany poisťovňa riešila najmä prípady pracovných a susedských sporov alebo sa na ňu obracali klienti s neúspešnými reklamáciami. "Klientke vypadla na dovolenke zo zuba plomba, po návrate to reklamovala u svojej zubárky, tá však až po tom, ako jej zub opravila, začala tvrdiť, že to nebola reklamácia, lebo jej opravovala iný zub," uzavrela Kuchtová.

01 - Modified: 2023-06-03 14:28:32 - Feat.: - Title: V nemeckom lese plnom starej munície sa šíri rozsiahly požiar, vietor ho posilňuje 02 - Modified: 2023-06-02 18:27:12 - Feat.: - Title: Požiar zachvátil obytnú budovu v Ríme, jeden človek zomrel a deväť je zranených 03 - Modified: 2023-06-02 06:17:55 - Feat.: - Title: Na pomoc s požiarmi v Kanade prichádzajú hasiči z USA a Juhoafrickej republiky 04 - Modified: 2023-06-01 07:41:27 - Feat.: - Title: Na Novom Zélande obvinili údajného podpaľača hostela aj z päťnásobnej vraždy 05 - Modified: 2023-05-31 11:34:11 - Feat.: - Title: V škole v Prešove horel muž, ľudia mu pomohli. Záchranári ho previezli do nemocnice s ťažkými popáleninami
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
09. jún 2023 22:49