StoryEditor

V lietadle Ryanairu do Atén nahlásili bombu. Stroj bezpečne pristál

22.01.2023, 19:22
Autor:
TASRTASR

Boeing 737 smeroval do Atén z poľského mesta Katovice. Kto v ňom bombu nahlásil, nebolo bezprostredne známe.

Na medzinárodnom letisku v Aténach v nedeľu večer bezpečne pristálo lietadlo spoločnosti Ryanair s 190 ľuďmi na palube, v ktorom predtým neznámy páchateľ nahlásil bombu. TASR o tom informuje na základe správ agentúr DPA a AFP.

Hovorkyňa aténskeho letiska uviedla, že všetci pasažieri aj členovia posádky sú v poriadku. Lietadlo aj batožinu po prílete prehľadávali špeciálne policajné tímy.

Boeing 737 smeroval do Atén z poľského mesta Katovice. Kto v ňom bombu nahlásil, nebolo bezprostredne známe. Šéf oddelenia pre styk s verejnosťou na letisku v Katoviciach Piotr Adamczyk uviedol, že varovný telefonát dostali letiskové úrady v čase, keď bolo lietadlo nad Slovenskom.

"Po štarte lietadla prijalo informačné stredisko letiska telefonát týkajúci sa možnej prítomnosti výbušného zariadenia na palube," povedal agentúre AFP.

O hrozbe následne upovedomili pilotov a riadiace veže. Lietadlo potom až do bezpečného pristátia sprevádzali stíhačky - najskôr maďarské a napokon grécke. Nakoniec pristálo vo vyhradenej časti medzinárodného letiska v Aténach krátko pred 18:00 hodine miestneho času (17.00 hodine SEČ), čiže s takmer 2,5-hodinovým meškaním.

menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
04. jún 2023 16:55